“Metrum” atbalsta progresīvākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

“Metrum” atbalsta progresīvākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

Mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums “Metrum” jau ceturto gadu kā viens no projekta atbalstītājiem piedalījās “Ekselences balvas” pasniegšanā progresīvākajiem un inovatīvākajiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem.

25.februārī Latvijas Universitātes Mazajā aulā notikušajā svinīgajā ceremonijā par “Metrum” atbalstītās “Ekselences balvas” laureāti matemātikā kļuva Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Ilze Gaņina.

Ilze_Ga__ina_Ekselences_balvas_laureate_matematika_Metrum

Velkot paralēles starp skolotāju darbu un uzņēmējdarbību, “Metrum” vadītājs Dinārs Ozols pirms balvas pasniegšanas uzsvēra, ka inovatīva, progresīva pieeja, izcilība skolotājiem palīdz priekšmetus pasniegt tā, lai skolēni tos ne tikai apgūtu, bet darītu to ar lielu interesi. Savukārt uzņēmumiem radošums un inovatīvi risinājumi palīdz radīt konkurētspējīgus un klientiem nepieciešamus produktus. Tāpēc uzņēmēji ir pateicīgi skolotājiem, kas skolēnus sagatavo tam, lai turpmākajā dzīvē tie spētu būt radoši un tiektos pēc izcilības.

“Ekselences balvas” 2014.gada laureātus bioloģijā, fizikā, ķīmijā un matemātikā noskaidroja dienas pirmajā pusē Āgenskalna Valsts ģimnāzijā notikušajā finālā, kurā kopskaitā 20 skolotāji no visas Latvijas, vadot atklātas nodarbības, apliecināja savu profesionālo meistarību un inovatīvo pieeju mācību procesam.

Dienas noslēgumā apbalvošanas ceremonijā visus dalībniekus sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone un balvas mecenāti.

“Ekselences balvu” sadarbībā ar uzņēmēju asociācijām un uzņēmējiem jau ceturto gadu organizē Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Valsts Izglītības satura centrs un Latvijas Universitātes Fonds. Iestājoties par pārmaiņām eksaktajā izglītībā, “Ekselences balvu” finansē un 1400 eiro lielu naudas balvu četriem skolotājiem nodrošina uzņēmēji.

“Metrum” balvu atbalsta kopš tās iedibināšanas 2011.gadā. Atklājot motivāciju iesaistīties projektā, “Metrum” valdes loceklis Edgars Šīns iepriekš norādījis: „Jomas, kurās darbojas “Metrum” – mērniecība, teritorijas plānošana, fotogrammetrija – ir cieši saistītas ar matemātiku un citām dabaszinātnēm, tādēļ mums ir svarīgi atbalstīt šo mācību priekšmetu izcilākos skolotājus. Esam pagodināti par iespēju izteikt atzinību pedagogiem, kuri ar radošu un inovatīvu pieeju aizrauj un iedvesmo skolēnus, palīdzot atjaunot un nostiprināt eksakto zinātņu vietu jaunās paaudzes vērtību sistēmā.”

Ekselences_balva2014_finalisti_kopa_ar_apsveicejiem_un_mecenatiem_Metrum