Metrum atbalsta Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas svētkus

Metrum atbalsta Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas svētkus

Ceturtdien, 17.septembrī, ir sākusies dalībnieku pieteikšanās Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas svētkiem „Daba un zinātne – tas ir aizraujoši!”, kuru trešo reizi atbalstīs arī „Metrum”. Pieteikšanās svētkiem ilgs līdz 24.septembrim, bet paši svētki nesen atklātajā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Rīgā Jelgavas ielā 1 notiks 3.oktobrī.

Svētkos piedalīties aicināti astoto līdz divpadsmito klašu skolēni, kuriem interesē dabaszinātnes, ir vēlēšanās macību gada laikā darboties LU „Jauno skolās” vai arī tikai iemēģināt modernāko studiju ēku Baltijas valstīs – jauno LU Dabaszinātņu akadēmisko centru Torņakalnā.

Par „Metrum” aktivitātēm svētku laikā vairāk stāsta teritorijas attīstības plānošanas projektu vadītāja Ilze Circene: "Pirms vairāk nekā astoņiem gadiem, kad uzņēmums sāka strādāt pie Torņakalna administratīvā centra teritorijas detālplānojuma, jaunā Dabaszinātņu akadēmiskā centra teritorijā atradās krūmāji, kā arī augļu un sakņu dārzi. Jauno dabaszinātņu un matemātikas līgas svētku dalībniekiem uzņēmuma speciālistu uzraudzībā būs iespēja, izmantojot tā laika materiālus, izpētes un darba specifiku, pārbaudīt vai centra teritorija ir uzmērīta pareizi. Parādīsim arī šīs teritorijas attīstības vēsturi vairāku gadsimtu garumā."

Pasākumu „Daba un zinātne – aizraujoši!” jau ceturto gadu organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU paspārnē esošo Jauno biologu, fiziķu un  ķīmiķu skolu, Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolu, Vides akadēmiju un Mazo matemātikas universitāti.