„Metrum” rīko semināru par meža resursu novērtēšanas, uzskaites un plānošanas jaunākajiem risinājumiem

„Metrum” rīko semināru par meža resursu novērtēšanas, uzskaites un plānošanas jaunākajiem risinājumiem

Ceturtdien, 26.janvārī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātē notiks seminārs „Meža resursu novērtēšana, uzskaite un plānošana, inovatīvi risinājumi”. Semināru organizē LLU Meža fakultāte un mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums „Metrum”.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar jaunākajiem risinājumiem un tehnoloģiskajām iespējām meža resursu apjoma, vērtības un izlietojuma uzskaitē, novērtēšanā un plānošanā.

„Metrum” valdes loceklis un digitālās informācijas apstrādes nozares vadītājs Māris Krievs seminārā stāstīs par uzņēmuma izstrādāto meža inventarizācijas metodi, kas ar „Metrum” speciāli aprīkoto lidmašīnu, izmantojot aerofotografēšanas un lāzerskenēšanas tehnoloģijas, ļauj iegūt un apstrādāt precīzus datus par meža stāvokli.

„Salīdzinājumā ar līdz šim izmantotajām meža inventarizācijas metodēm „Metrum” radītā dod iespēju mežu īpašniekiem īsā laikā saņemt objektīvu un detalizētu informāciju par viņiem piederošo mežu resursu stāvokli. Mūsu piedāvātā datu analīze arī tiem mežu īpašniekiem, kam nav speciālu zināšanu šajā jomā, ļaus ļoti precīzi analizēt un prognozēt iespējamās mežu vērtības izmaiņas, veicot to selektīvu izstrādi, atjaunošanu vai pārdošanu. Būtiski, ka šī inventarizācijas metode operatīvi sniedz precīzus datus ne vien par homogēniem mežu masīviem, bet arī par jaukta tipa mežiem, kādi raksturīgi Latvijai,” uzsver M.Krievs.

Jauno meža inventarizācijas metodi „Metrum” izstrādāja, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.

Seminārs „Meža resursu novērtēšana, uzskaite un plānošana, inovatīvi risinājumi” notiks 26.janvārī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes 16.auditorijā, Akadēmijas ielā 11, Jelgavā. Semināra sākums plkst. 10:00.

Iepriekšēja pieteikšanās semināram pa tālruni 63021619.

Ar semināra programmu var iepazīties šeit.