„Metrum” skolēniem ļauj iemēģināt mērnieka un teritorijas plānotāja darbu

„Metrum” skolēniem ļauj iemēģināt mērnieka un teritorijas plānotāja darbu

Sestdien, 11.maijā, „Metrum” speciālisti piedalījās Latvijas Universitātes Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas pasākumā „Daba un zinātne – aizraujoši!”, kurā aizraujošā veidā iepazīstināja skolēnus ar uzņēmuma darbības pamatnozarēm.

10_05_08_008 10_05_08_018

Pasākumā visas dienas garumā 80 vidusskolēni no visas Latvijas radošās eksakto mācību priekšmetu darbnīcās pētīja, eksperimentēja un citādi apliecināja savus spēkus dabaszinātnēs. „Metrum” darbnīca bija veidota trijos tematiskos blokos, kas saistīti ar uzņēmuma pamatnozarēm – teritorijas plānošanu, fotogrammetriju un mērniecību. Skolēni pasākuma laikā iemēģināja gan teritorijas plānotāja darbu, gan izmantojot teodolītu, uzmērīja blakus esošo māju.

10_05_08_013 10_05_08_017

SIA „Metrum” pasākumā pārstāvēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Larisa Reine, teritorijas plānotāja Ilze Circene, vides speciāliste Vita Jevdokimova, kartogrāfs Armīns Skudra un ģeogrāfiskās informācijas speciālists Artis Markots.

10_05_08_028

Pasākumu „Daba un zinātne – aizraujoši!” jau otro gadu organizēja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU paspārnē esošo Jauno biologu skolu, Mazo matemātikas universitāti, Jauno fiziķu skolu un Jauno ķīmiķu skolu.