Metrum piedalās karjeras dienās Talsu novadā

Metrum piedalās karjeras dienās Talsu novadā

SIA “Metrum” Talsu nodaļas darbinieki atsaucās Talsu novada Laidzes pamatskolas aicinājumam un Karjeras dienu nedēļā devās skolēniem rādīt un stāstīt ko nozīmē mērnieka profesija. Skolēni ne tikai “ēnoja” mērniekus, bet viņu uzraudzībā paši varēja iejusties mērnieka lomā.

Skolēnu uzdevums bija veikt topogrāfisko uzmērīšanu skolas stadionam un pēc tam jau “Metrum” birojā jau pašiem uzzīmēt un izdrukāt topogrāfisko mērījumu plānu.

Talsu nodaļas vadītāja Ilva Beinaroviča dalās iespaidos par pasākumu: “Mums pašiem šāda veida piedzīvojums bija pirmo reizi un mums ļoti patika. Domāju, ka veiksmīgi izdevās radīt priekšstatu  un, galvenais, interesi par mērnieka profesiju. Skolēniem arī sniedzām nelielu ieskatu kā strādā mūsu uzņēmums un kāda ir mērnieka ikdiena. Kolēģi bija sagatavojuši fotoreprodokciju "Metrum mērnieku laiki" ar pašu radītām fotogrāfijām no darba ikdienas.”

Skolēniem par piemiņu no pasākuma palika pašu uzmērītie topogrāfiskie plāni un fotogrāfijas, kas iemūžināja šo darba procesu. Noslēgumā skolas bibliotēkai dāvinājām grāmatas par mērniecību un topogrāfiju.

Iesākto tēmu skolēni turpinās projektu nedēļā, kas norisināsies nākamā gada februārī. “Metrum” kolēģi, kas piedalījās pasākumā, atzina, ka vēlētos ko līdzīgu paveikt kopā ar vidusskolniekiem, lai radītu interesi par studijām mērniecībā.