„Metrum” izvirzīts Eksporta un Inovācijas Balvai 2009

„Metrum” izvirzīts Eksporta un Inovācijas Balvai 2009

„Metrum” pieteicis konkursam savu jauno produktu Aeronavigācijas šķēršļu kartēšana ar lāzerskenēšanas metodi. Produkts pieteikts konkursa kategorijā „Inovatīvākais produkts”. Balvas laureāti tiks paziņoti šā gada 15.decembrī.

4.novembrī konkursa kategorijas Inovatīvākais Produkts 2.kārtas ietvarā „Metrum” prezentēja LIAA komisijai lidlauku šķēršļu karšu izveidi ar lāzerskenēšanas metodi, kas ir jaunums visā pasaulē. Šobrīd „Metrum” ir vienīgā kompānija Eirāzijā, kas sagatavojusi tehnisko risinājumju shēmu, lai varētu veikt lidlauka apkārtnē aeronavigācijai bīstamo objektu apsekošanu, uzskaiti un kartēšanu, ievērojot Starptautiskās civilās aviācijas konvencijas 14. un 15. pielikuma prasības.

Konkursa kategorijas „Inovatīvākais produkts” 2.kārtai izvirzīti vēl citi seši uzņēmumi: SIA "Autonams", SIA "B-phone", SIA "Dores Fabrika", SIA "Kolumbija Ltd,", SIA "Primekss", SIA "Sakret".

LR Ekonomikas ministrijas un LIAA konkursa mērķis ir paust atzinību sekmīgākajiem Latvijas komersantiem, kas veicina Latvijā ražotu produktu nostiprināšanos vietējā tirgū, to eksporta un kvalitātes pieaugumu un stimulē produktu ar augstu pievienoto vērtību un inovāciju ieviešanu ražošanā.

Laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā šā gada 15.decembrī, kad visus konkursa dalībniekus sveiks Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Konkurss tiek rīkots jau piekto gadu, un tā patrons ir Valdis Zatlers.