„Likteņdārzs” kļūs interaktīvs

„Likteņdārzs” kļūs interaktīvs

„Metrum” īstenos unikālu projektu, kas ikvienam cilvēkam jebkurā pasaules valstī dos iespēju veikt virtuālu pastaigu „Likteņdārza” parkā, noteikt precīzu piemiņas objektu atrašanās vietu dabā, kā arī iegūt izsmeļošu informāciju par piemiņas vietā iemūžināto cilvēku likteņiem.

Mērniecības uzņēmums „Metrum”, kļūstot par „Likteņdārza” tapšanas atbalstītāju, sācis darbu pie piemiņas vietas interaktīvās versijas izveides. Uzņēmuma plašās tehonoloģiskās iespējas šoreiz tiks izmantotas, lai ikvienam interesentam radītu iespēju „Likteņdārzu” apmeklēt interneta vidē, neklātienē izstaigāt parku un kaut nedaudz ļautu sajust un izdzīvot tajā atstātās sajūtas un emocijas.

Apmeklējot virtuālo „Likteņdārzu”, būs iespējams precīzi noteikt ģeogrāfiskās atrašanās vietas koordinātes iestādītajiem kokiem un izveidotajiem piemiņas objektiem, aplūkot to attēlus, sekot koku augšanas procesam un citām pārmaiņām. Izvēloties noteikta cilvēka piemiņai iestādītu koku, interaktīvā „Likteņdārza” apmeklētājs varēs uzzināt šā cilvēka vārdu, viņa dzīves gājumu, būs iespējams aplūkot vēsturiskas fotogrāfijas un iegūt citas ziņas. Detalizētu informāciju varēs saņemt arī par „Likteņdārzā” izvietotajiem arhitektūras objektiem, kā arī to autoriem un būvniekiem.

„Esam lepni, ka „Metrum” speciālistu zināšanas un pieredze mērniecībā, topogrāfijā, ģeogrāfiskās un digitālās informācijas apstrādē apvienojumā ar modernām tehnoloģijām ir noderīgas šim mūsu tautas vēsturei un arī nākotnei tik nozīmīgajam projektam,” uzsver „Metrum” valdes priekšsēdētāja Larisa Reine.

„Likteņdārzā” 4.maijā notikušās talkas laikā „Metrum” speciālisti veica pirmos darbus uz vietas – sāka iestādīto kociņu uzmērīšanu GPS (globālās pozicionēšanas sistēmas) atskaites sistēmā. „Likteņdārza” interaktīvā versija internetā būs pieejama vasaras nogalē.

Par „Likteņdārzu”
„Likteņdārzs” ar visas tautas atbalstu top uz salas Koknesē, Daugavas vidū. Tā ir vieta, kur sastopas pagātne, tagadne un nākotne. Vieta, kur rast mierinājumu, smelties spēku un gūt iedvesmu piepildīt sapņus. „Likteņdārzs” top kā mūsu gadsimta Brīvības piemineklis un vieno visas paaudzes. Katram ir iespēja piedalīties tā tapšanā – ar savu darbu, laiku, labām domām un līdzekļiem.

„Likteņdārza” īstenotājs ir „Kokneses fonds”, kas izveidots 2005.gadā. „Likteņdārza” mākslinieciskās un filozofiskās koncepcijas autors ir Japānas ainavu arhitekts un dzenbudists Šunmio Masuno (Shunmyo Masuno). Saskaņā ar viņa ieceri dārzā pakāpeniski jāiestāda 11 000 koku. Plašāka informācija par „Likteņdārza” tapšanas gaitu un atbalstītājiem – „www.liktendarzs.lv”.

Par „Metrum”
SIA „Metrum” ir lielākais privātais mērniecības, teritorijas plānošanas un fotogrammetrijas pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Būtisku uzņēmuma apgrozījuma daļu veido eksports, piemēram, 90% fotogrammetrijas pasūtījumu „Metrum” izpilda ārvalstīs. Latvijā uzņēmuma pakalpojumi pieejami 25 birojos visos valsts novados. 2006.gadā „Metrum” iegādājās līdz šim Latvijā vienīgo specializēto lidmašīnu „Pilatus” PC-6, kas ir aprīkota ar pasaulē vadošās pozicionēšanas un ģeomātikas tehnoloģiju kompānijas „Leica Geosystems” aparatūru – liela formāta digitālo aerofotografēšanas kameru un lāzerskeneri. Kopš dibināšanas 2004.gadā „Metrum” tehnoloģijās, attīstībā un darbinieku apmācībā investējis vairāk nekā piecus miljonus latu. „Metrum” strādā 200 speciālisti, bet uzņēmuma apgrozījums 2009.gadā sasniedza 4,5 miljonus latu.