“Metrum” turpina atbalstīt “Ekselences balvas” piešķiršanu labākajiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem

„Metrum” jau piekto gadu atbalsta „Ekselences balvas” pasniegšanu valsts labākajiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem. 17. februārī notikušajā „Ekselences balvas” finālā, vadot mācību stundas Mārupes vidusskolas skolēniem, savu profesionālo meistarību apliecināja 19 progresīvi Latvijas dabaszinātņu un matemātikas skolotāji. „Ekselences balvu” bioloģijā saņēma Airita Ešenvalde (Priekules vidusskola), fizikā – Ludmila Belogrudova (Aizkraukles novada ģimnāzija), ķīmijā – Ilze Ventiņa (Talsu Valsts ģimnāzija) un matemātikā – Linda Čākure (Rūjienas vidusskola).

Exelences_balva_169

“Ekselences balva”  ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums – pasākums, kurš plašākai sabiedrībai ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju. „Ekselences balva” ļauj izteikt atzinību skolotājiem, kuri spēj veidot mācību procesu atbilstošu laikam, palīdzēt skolēniem sasniegt augstus rezultātus savā mācību priekšmetā un ieinteresēt turpmākās studijas un karjeru saistīt ar eksaktajām nozarēm. Uzņēmums „Metrum” balvas pasniegšanu atbalsta jau no pašiem pirmsākumiem 2011.gadā. Iesaistīšanās mērķis ir izteikt atzinību un atbalstīt izcilākos skolotājus eksaktajās zinātnēs, kuras ikdienā ir cieši saistītas ar uzņēmuma darbību – mērniecību, teritorijas plānošanu, fotogrammetriju.

Apbalvošanā visus dalībniekus sveica LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Universitātes (LU) prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete un LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone. Laureātiem 1400 eiro dāvināja balvas mecenāti - Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija sadarbībā ar sterilo zāļu formu ražotni SIA „PharmIdea", mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "Metrum" un AS „Latvijas valsts meži". Dāvanas, profesionālās pilnveides nodarbības “Stundu plāni ClassFlow vidē”, visiem finālistiem bija sarūpējis izglītības uzņēmums „Lielvārds”.

Pasākuma rīkotāji ir Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Universitātes fondu.