„Metrum” noslēdzis līgumu par vērienīgu aerofotogrāfēšanas un lāzerskenēšanas darbu veikšanu Kanāriju salās

„Metrum” noslēdzis līgumu par vērienīgu aerofotogrāfēšanas un lāzerskenēšanas darbu veikšanu Kanāriju salās

„Metrum” noslēdzis līgumu par vērienīgu aerofotogrāfēšanas un lāzerskenēšanas darbu veikšanu Kanāriju salās, kā arī turpina darbu pie šobrīd lielākā aerolāzerskenēšanas projekta Baltijā.

Projekta gaitā paredzēts veikt lidojumus visā salu teritorijā 7 500 kvadrātkilometru platībā un veikt augstas izšķirtspējas aerofotogrāfēšanu un zemes virsmas, reljefa lāzerskenēšanu. „Metrum” rīcībā esošā lidmašīna un iekārtas ļauj foto un lāzera datu ieguvi veikt vienlaicīgi, tādejādi ievērojami paaugstinot datu ieguves procesa produktivitāti. Iegūtie aerofoto un lāzerskenera dati tiks izmantoti, lai izgatavotu dažāda veida kartogrāfiskos materiālus Kanāriju salu pārvaldes vajadzībām. Darbus plānots veikt tuvāko divu mēnešu laikā.

Šobrīd „Metrum” turpina aktīvu darbu pie zemes reljefa lāzerskenēšanas projekta Lietuvā, kur sadarbībā ar Dānijas kompāniju divu gadu laikā paredzēts veikt lāzerskenēšanas lidojumus visai Lietuvas teritorijai. Šī projekta ietvaros Metrum šogad veicis lāzerskenēšanas lidojumus jau vairāk kā 8 000 kvadrātkilometru platībā Lietuvas teritorijā.

„Metrum” aerofotogrāfēšanas un lāzerskenēšanas pakalpojumu Baltijas un Eirpopas tirgum piedāvā kopš 2007.gada. Līdz šim „Metrum” realizējis vairākus lāzerskenēšanas un aerofotogrāfēšanas projektus Rumānijā, Somijā, Igaunijā, kā arī tepat Latvijā.

Uzņēmuma speciālisti realizējuši arī vairākus inovatīvus produktus, kas iegūti, izmantojot lāzerskenēšanas un aerofotografēšanas datus, tai skaitā: lidostas gaisa šķēršļu kartes izveide, derīgo izrakteņu ieguves apjoma novērtējums karjeru monitoringam, vairāku pilsētu 3D un reljefa modeļu izveide, atkritumu poligona tilpuma izmaiņas u.c.