„Metrum” birojā viesojās skolēni pasākuma „Domā citādāk! Eksaktāk!” ietvarā

„Metrum” birojā viesojās skolēni pasākuma „Domā citādāk! Eksaktāk!” ietvarā

2010.gada 4.februārī „Metrum” Elizabetes nodaļā notika ekskursija Latvijas skolu jauniešiem IZM Valsts izglītības satura centra īstenotā Eiropas Savienības struktūrfondu projekta „Dabaszinātnes un matemātika” pasākuma „Domā citādāk! Eksaktāk!” ietvarā. Pasākuma mērķis ir pilnveidot skolēnu interesi par dabaszinātnēm un matemātiku, parādot iespējas skolā iegūtās zināšanas, izmantot zinātniskajā darbībā un inovatīvajā uzņēmējdarbībā.

Pasākuma atslēgas vārdi ir zināšanas, zinātnieks, zinātne, idejas, inovācijas, uzņēmība un uzņēmējs.

Piedalās pasākumā skolēni un viņu skolotāji no 33 projekta atbalsta skolām, lai divu dienu laikā tiktos ar Latvijas zinātniekiem, apmeklētu dažādas laboratorijas un uzņēmumus, lai uzzinātu, kāda ir zinātnieka ikdiena, kādas prasmes un zināšanas zinātniekam nepieciešamas darbā, kā tiek izgudroti jauni zinātniski atklājumi, kā strādā mūsdienu uzņēmums.

3. un 4.februārī skolēni un skolotāji apmeklēja 13 dažādas pētījumu iestādes un laboratorijas, kā arī septiņus dažādus uzņēmumus: A/s „Grindeks”, A/s „Latvijas Finieris”, A/s „Dzintars”, SIA „Metrum”, „SAF Tehnika”, LU Botāniskajā dārzā un SIA „Lango”.

Atklāšana notika 3.februārī plkst. 10.30 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā. Pasākuma video var aplūkot universitātes mājas lapā www.lu.lv .

Pasākuma „Domā citādāk! Eksaktāk!” atbalstītāji ir Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā Universitāte.