„Metrum” Spānijā īsteno apjomīgu aerolāzerskenēšanas projektu

„Metrum” Spānijā īsteno apjomīgu aerolāzerskenēšanas projektu

Mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums „Metrum” Spānijā īsteno projektu, kura gaitā nodrošinās aerolāzerskenēšanas datu ieguvi un pirmapstrādi Spānijas valsts ģeogrāfijas institūta vajadzībām.

„Metrum” piederošā specializētā lidmašīna „Pilatus” PC-6 zemes reljefa aerolāzerskenēšanas darbus veic Kastīlijas un Leonas autonomajā novadā 29 000 kvadrātkilometru platībā. Datu ieguvi un pirmapstrādi plānots pabeigt divu mēnešu laikā. Lāzerskenēšanas datus paredzēts izmantot zemes virsmas reljefa modelēšanai, kā arī ortofoto karšu izgatavošanai.

Šis ir jau otrais „Metrum” Spānijā īstenotais projekts. 2009.gadā uzņēmums veica augstas izšķirtspējas aerofotografēšanas, kā arī zemes virsmas un reljefa aerolāzerskenēšanas darbus Kanāriju salu teritorijā 9 000 kvadrātkilometru platībā. „Metrum” iegūtie dati tika izmantoti dažāda veida kartogrāfisko materiālu izgatavošanai.

„Īstenojot projektu Kanāriju salās, attaisnojām pasūtītāju uzticību un pierādījām, ka varam nodrošināt darbu izpildi atbilstoši visaugstākajām kvalitātes prasībām. Nākamais līgums jau dod stabilāku pamatu uzņēmuma darbības attīstīšanai šajā reģionā,” uzsver „Metrum” valdes priekšsēdētāja Larisa Reine. Viņa piebilst, ka „Metrum” turpina aktīvu darbu, lai sniegtu savus pakalpojumus arī citās valstīs un reģionos, piemēram, Norvēģijā.

Kopš 2007.gada, kad „Metrum” Baltijas un Eiropas valstu tirgū sāka piedāvāt aerofotografēšanas un aerolāzerskenēšanas pakalpojumus, uzņēmums īstenojis projektus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Rumānijā un Spānijā. Uzņēmuma speciālisti, izmantojot aerolāzerskenēšanas un aerofotografēšanas datus, radījuši arī vairākus inovatīvus produktus, piemēram, lidostu gaisa šķēršļu kartes, derīgo izrakteņu ieguves apjoma novērtējumus karjeru monitoringam, pilsētu trīsdimensiju reljefa modeļus, atkritumu poligonu tilpuma izmaiņu novērtējumu.